Ana Sayfa | Ürünlerimiz | Damla Sakızlı | Kafeinsiz Kahve | Sipariş | Sertifikalarımız | İletişim |
Kafeinsiz Kahve 
Kafeinsiz Kahve
 
Kafeinsiz Kahve  »  Kafeinsiz Kahve
TAMAMEN DOĞAL KAFEİNSİZ TÜRK KAHVESİ
Hiçbir katkı maddesi yoktur

Türk Kahvesi, 'Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır' atasözümüzle Türk gelenek ve göreneklerimize girmiş ve o gizemli telvesiyle fallar bakılıp, umut beklenen hoş bir aromaya sahip olan geleneksel bir içeceğimizdir. Bileşiminden dolayı da sağlığımızda yakından ilgilendirmektedir.
Kahve çay kola gibi içeceklerde ve de Dünyada 63 tür bitkinin yaprağında, tohumunda veya meyvesinde bulunan kafein, alışkanlık hatta bağımlılık yaratan bir maddedir. Bir büyük fincan Kahve de 100 mg, çayda 70 mg, kola da ise 50 mg kafein mevcut.

Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Ama kafeinsiz Türk kahvesinin 80 yıl.  İZMİRLİ kurukahveci Mehmet Gönen’in sahibi bulunduğu Tarihi Hisar Camii önü Asmaaltı Çarşısındaki Lider Kahve’nin kafeinsiz Türk kahvesi her derde deva. Kalp rahatsızlığı, mide rahatsızlığının yansıra hamilelere de iyi gelen doğal yöntemle kafeini alınmış olan kahve, enfes Türk kahvesi aromasıyla dikkat çekiyor.

Tamamen Doğal usullerle elde edilen Kafeinsiz Türk Kahvesi sağlığımızı yakından ilgilendiriyor. Hassas mideler için zararlı, uyarıcı bir madde olan kafein kalp atışlarını hızlandırarak kanın daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Bu nedenle de uykusuzluk yaratıyor. Kafeinin vücutta kalsiyum kaybına da neden olduğu biliniyor. Fazla alınması, üreme sağlığını tehdit edebiliyor. Gebelik ve öncesinde, kalp rahatsızlığı ve tansiyonu olanların, ayrıca zayıflama diyeti yapan bayanların kafeinsiz kahveyi tercih etmeleri öneriliyor.

Türk kahvesinin şeker hastalığına yakalanma riskini azalttığı ve zihinsel performasyonu arttırdığı da göz ardı edilemiyor. Tüm yönleriyle, sağlık koşullarına en uygun kahve olan Türk Kahvesinin, Türkiye'de yetişmeyen "Arabica" türü, yüksek kaliteli çekirdeklerden üretildiği biliniyor. "Türk kahvesi" adını pişirme yönteminden alan Türk Kahvesi, tadı ağızda en uzun süre kalan kahve türü olma özelliği taşıyor.
Özel koyu Türk kahvesi,, kafeinsiz kahve üretimiyle fark yaratan Lider Kahve’nin DamlasakızlıTürk kahvesi ve çikolatalı , acı bademli , tatlı bademli , vanilyalı , yaseminli , fındıklı , limonlu , kavunlu , muzlu , kahveler bulunuyor.Copyright 2009, Kafeinsiz Kahve  Tüm Hakları Saklıdır. web tasarım izmir